Quality Timekeeping Since 1854
Nasze korzenie sięgają roku 1854 i miasteczka Waterbury w stanie Connecticut, kiedy ceniono nie tylko produkowane tam towary, ale i sposób, w jaki to się odbywało.

1854

Firma Waterbury Clock Company otwiera swoje podwoje w Brass City
Kiedy w Waterbury kwitła produkcja mosiężnych konstrukcji, my postanowiliśmy wzbogacić europejską sztukę zegarmistrzowską o amerykańską kreatywność. Efektem naszych działań była masowa produkcja zegarków na 40 lat przed wprowadzeniem na rynek Modelu T i zegary w cenie 6 dolarów, na które każdy mógł sobie pozwolić.

1901

Zegarek, który spopularyzował dolara
W roku 1895 dwa kilogramy cukierków kosztowały 35 centów, a za jednego dolara można było kupić sobie zegarek kieszonkowy Yankee. Na początku XX wieku sprzedaliśmy ich ponad sześć milionów. Nawet Mark Twain był jego fanem.

1914 - 1936

Niespodzianka na ręce
To był prosty pomysł, który zrewolucjonizował branżę. Przesunięcie koronki z godziny dwunastej na trzecią i przyspawanie szlufek do mocowania paska. Od 1914 roku nikt na świecie już nie nosił zegarka w kieszeni.

Na Targach Światowych w Chicago w 1933 roku można było zobaczyć szybkie pociągi, statki powietrzne i Myszkę Miki, wskazującą czas. W ciągu trzech lat Myszka Miki stała się oficjalnym partnerem dwóch milionów dzieci w sprawdzaniu która godzina.

1950

Wysoka jakość w przystępnej cenie
W roku 1950 zegarki marki Timex zostały wyposażone w V-conic, pierwszy produkowany masowo wysokiej jakości mechanizm. Pod koniec tej dekady co trzeci sprzedany zegarek był marki Timex.

1958

Aż trudno sobie wyobrazić, co robiliśmy w programach telewizyjnych nadawanych na żywo, aby uszkodzić nasze zegarki, a one tylko potwierdzały, że na Timex’a nie ma mocnych.

1984 - 1992

Bezkonkurencyjny faworyt, czyli genialne pomysły
W 1984 roku zdjęliśmy cyfrowy zegar z linii mety i umieściliśmy go na Twojej ręce, tworząc tym samym pierwszy na świecie zegarek sportowy. TIMEX® IRONMAN® stał się Twoim trenerem, Twoją motywacją oraz symbolem Twojego poświęcenia. Razem jesteśmy praktycznie na każdej linii mety na świecie.

W roku 1992 podświetlenie tarczy INDIGLO® zmieniło oblicze tarczy zegarka. Nasze charakterystyczne niebieskie światło zrewolucjonizowało sposób odczytywania czasu w ciemności.